Reklama

Reklama

Szydło: Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem

Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem; nie rozwiązała problemów, naraziła Europę na potężny kryzys, nie zahamowała fali nielegalnej migracji - podkreśliła w czwartek wicepremier Beata Szydło.

"Polityka migracyjna UE zakończyła się fiaskiem. Nie rozwiązała problemów, naraziła Europę na potężny kryzys, nie zahamowała fali nielegalnej migracji. Mój rząd pokazał UE, że pomagając na miejscu, chodzi o pomoc ludziom, a nie uspokojenie sumień nierozważnych polityków" - napisała Beata Szydło na twitterze.  

Do problemu uchodźców odniósł się także na twitterze szef MSWiA Mariusz Błaszczak.  

"Od 2 lat przekonuję ministrów spraw wew. państw UE, że mechanizm relokacji jest szkodliwy. Europa zaczyna otwierać oczy i przyznaje nam rację. Nasza decyzja o nieprzyjmowaniu imigrantów ma ogromne poparcie Polaków. Tylko będąc konsekwentni skutecznie zadbamy o nasze bezpieczeństwo" - podkreślił minister spraw wewnętrznych.

Reklama

Gowin: Potrzebny jest wewnątrzrządowy dialog

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin był pytany w TVP info o politykę Polski ws. pomocy imigrantom i uchodźcom z Bliskiego Wschodu. "Nie ukrywam, że widzę zasadność przemyślenia niektórych kwestii. Jesteśmy wszyscy w obozie Zjednoczonej Prawicy kategorycznie przeciwni przyjmowaniu imigrantów ekonomicznych, ale dlaczego nie podjąć dialogu z naszym Kościołem na temat korytarzy humanitarnych?" - pytał wicepremier.  

"Czym innym jest pomoc np. dla syryjskich chrześcijan. Uważam, że w tej sprawie potrzeby jest wewnątrz lądowy dialog" -  przekonywał. Gowin dodał ponadto, że "z chęcią widziałby" syryjskie dzieci leczące się w polskich szpitalach. "Może zbyt kategorycznie wdrażaliśmy do tej pory nasze racje (...) Uważam, że potrzebujemy głębokiego dialogu i namysłu" - mówił Gowin.

Reklama

Reklama

Reklama