Reklama

Reklama

Szydło o wizycie Trumpa: Wśród tematów kwestie rozwoju i obronności

"Wiążemy duże nadzieje z wizytą prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce" - powiedziała w czwartek Beata Szydło. Jak podkreśliła premier, obecność ministrów: rozwoju, spraw zagranicznych i obrony na środowym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą wskazuje, że te tematy będą dominowały w czasie wizyty.

W środę po południu doszło do spotkania konsultacyjnego prezydenta z premier i ministrami.

"Wczorajsze nasze spotkanie dotyczyło przygotowania i organizacji wizyty pana prezydenta Donalda Trumpa w Polsce w czasie szczytu Trójmorza. To jest bardzo ważna wizyta, wiążemy z nią bardzo duże nadzieje, ale też jest to również bardzo duża wizyta jeśli chodzi o wyzwania organizacyjne" - powiedziała premier na konferencji prasowej.

"Omawialiśmy zarówno kwestie dotyczące organizacji, samego przebiegu wizyty, jak i tematów, które będą poruszane" - podkreśliła szefowa rządu. Jak zaznaczyła, obecność na spotkaniu z prezydentem Dudą wraz z nią ministrów: rozwoju, spraw zagranicznych i obrony wskazuje na to, że to "przede wszystkim te tematy będą dominowały w rozmowach pana prezydenta Andrzeja Dudy i pana prezydenta Donalda Trumpa".

Reklama

Amerykański przywódca przybędzie z wizytą do Warszawy w środę 5 lipca. Następnego dnia Trump odbędzie rozmowę w "cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą, weźmie udział w spotkaniu plenarnym obu delegacji oraz wygłosi przemówienie na pl. Krasińskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy