Reklama

Reklama

Szydło: Mam nadzieję, że wszystkie kluby poprą projekty ws. niepełnosprawnych

Wicepremier ds. społecznych Beata Szydło wyraziła w sobotę nadzieję, że w przyszłym tygodniu wszystkie kluby sejmowe poprą projekty: rządowy i autorstwa klubu PiS, które - jak zaznaczyła - spełniają oczekiwania osób niepełnosprawnych.

W ubiegłym tygodniu przyjęty został przez rząd projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

W poniedziałek klub PiS złożył projekt, który przewiduje m.in. wprowadzenie szczególnych uprawnień w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

Reklama

Wicepremier Szydło poinformowała w sobotę w Krapkowicach (Opolskie), że na najbliższym posiedzeniu Sejmu (zaplanowanym na 8-11 maja) zostaną przedstawione propozycje rządu i klubu parlamentarnego PiS, które wychodzą naprzeciw postulatom środowisk osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Na spotkaniu z mieszkańcami Krapkowic i lokalnymi politykami w ramach projektu "Polska jest jedna", jedno z pytań dotyczyło trwającego w Sejmie protestu osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Szydło podkreśliła, że obecny problem jest wynikiem wieloletnich zaniedbań, a jego rozwiązanie będzie wymagało spokojnych rozmów, bez zbytecznej presji i obecności mediów. Zapowiedziała też pilne rozpoczęcie prac nad nowymi rozwiązaniami, które mogą pomóc niepełnosprawnym.

"Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu, za kilka dni wszystkie kluby poselskie poprą dwa przełomowe projekty: jeden przygotowany przez rząd, drugi przez klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości wychodzące i spełniające oczekiwania osób niepełnosprawnych" - zapowiedziała wicepremier.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy