Reklama

Reklama

​Szydło: Celem rządu jest ochrona majątku narodowego

Naczelnym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego" - powiedziała w czwartek w Sejmie premier Beata Szydło. Dodała, że w czasie 8 lat rządów poprzedniej koalicji PO-PSL, która chciała "wszystko sprzedać", przez Polskę "przetoczyły się niebotyczne afery".

Szefowa rządu wystąpiła w Sejmie przed głosowaniem nad wnioskiem opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o Agencji Mienia Wojskowego, który przewiduje odstąpienie od zasady zatrudniania osób na kierownicze stanowiska w drodze konkursu. Projekt zmierza też do przyznania AMW nowych kompetencji, w tym prawa do sprzedaży za granicę sprzętu wojskowego i wyrobów podwójnego zastosowania. Przewiduje ponadto zmiany w kompetencjach rady nadzorczej Agencji.

Szydło zaznaczyła w wystąpieniu w Sejmie, że naczelnym celem rządu jest "ochrona majątku narodowego", a posłowie obecnej opozycji - jak podkreśliła - przez 8 lat "brali odpowiedzialność za sprawy państwa" i za zarządzanie majątkiem Skarbu Państwa.

Reklama

"Grupy interesów i afery, które się przez te 8 lat przetoczyły się przez Polską są niebotyczne. My przyszliśmy po to, żeby te sprawy uporządkować, ale przede wszystkim przyszliśmy po to, by uchronić majątek Skarbu Państwa przed tym, co wy chcieliście zrobić - sprzedać wszystko" - podkreśliła premier.

"Likwidować stocznie, likwidować kopalnie, prywatyzować szpitale, PKP Energetyka, nawet kolejkę na Kasprowy Wierch postanowiliście sprywatyzować" - kontynuowała szefowa rządu. "A wszystko to robili ci wyłaniani przez was w transparentnych konkursach menadżerowie" - dodała.

Sejm nie zgodził się na odrzucenie projektu noweli ustawy o AMW. Projekt został skierowany do dalszych prac w komisji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama