Reklama

Reklama

Szefowa kancelarii prezydenta: Inni prezydenci tyle nie wypożyczali co B. Komorowski

​Biurka, krzesła, fotele, niszczarka, filiżanki, zabytkowa biblioteka, sprzęt komputerowy czy żyrandol to przedmioty znajdujące się na liście mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego użyczonego przez Kancelarię Prezydenta na rzecz biura byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Umowa została zawarta na podstawie obowiązujących przepisów, ale Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy sprawdza teraz dokładne okoliczności jej zawarcia.

​Biurka, krzesła, fotele, niszczarka, filiżanki, zabytkowa biblioteka, sprzęt komputerowy czy żyrandol to przedmioty znajdujące się na liście mebli oraz sprzętu i wyposażenia biurowego użyczonego przez Kancelarię Prezydenta na rzecz biura byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Umowa została zawarta na podstawie obowiązujących przepisów, ale Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy sprawdza teraz dokładne okoliczności jej zawarcia.Zdaniem Małgorzaty Sadurskiej, "to chyba śmieszne", że Bronisław Komorowski wypożyczył do biura m.in. żyrandol. 

- Ma w tym momencie biuro bardzo dobrze wyposażone - oceniła. 

Jak dodała, w tej sprawie jest "kwestia skali". - Każdy [były - red.] prezydent dostaje środki na prowadzenie biura, a jak przeglądam listę przedmiotów, które zostały użyczone panu Bronisławowi Komorowskiemu, [to widzę - red.] kosze na śmieci, niszczarki, tablety, żyrandol - wymieniała. 

- Myślę, że [inni - red.] byli prezydenci aż tyle nie wypożyczali sprzętu z kancelarii - uznała.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama