Reklama

Reklama

Szef sztabu PiS: Wzrost wpływów z VAT o 23 procent

"PiS potrafiło w ciągu trzech lat zwiększyć wpływy z VAT do budżetu o 23 proc. - pokazało, że jest partią skuteczną, zdeterminowaną, która służy Polakom i Polsce. Za rządów PO trwało święto mafii VAT-owskich" - powiedział w piątek szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

Poręba na konferencji prasowej mówił, że każda "poważna partia" występująca w wyborach samorządowych, powinna mieć program, propozycje oraz "takie rozwiązania, które będą służyć Polsce i Polakom".

W tym kontekście pytał Platformę Obywatelską, jakie ma propozycje konkretnych działań w sferze podatku VAT. "To jest tak naprawdę strategiczna sprawa z punktu widzenia Polski, polskiej gospodarki, z punktu widzenia też możliwości przeznaczania środków na różnego rodzaju programy, które rząd PiS uruchomił" - podkreślił Poręba.

Za rządów PO

Szef sztabu wyborczego PiS mówił o wpływach z VAT za rządów PO, że było to "w 2008 r. - 102 miliardy, potem skokowo 121, 123 mld w 2015 r.". Według niego za rządów PiS jest "wyraźny, bardzo poważny skok jeżeli chodzi o środki uzyskane z VAT-u". "Bardzo wyraźny o 34 mld wzrost wpływów z VAT do polskiego budżetu" - oświadczył Poręba. "My potrafiliśmy w ciągu trzech lat o 23 proc. zwiększyć wpływy z podatku VAT do polskiego budżetu" - dodał.

Reklama

"Tu się nasuwa pytanie o skuteczność, o wiarygodność, o determinację rządu, aby w tej niezwykle ważnej i trudnej dziedzinie - jaką są właśnie przychody z VAT-u - wykazać się sukcesem i pokazać Polsce i Polakom, że możemy to zrobić" - stwierdził Poręba.

Według szefa sztabu PiS, "nie może być tak, że kampania będzie wyglądać tylko w ten sposób, że będziemy słyszeć ze strony opozycji tylko 'PiS, PiS, PiS'". "Ta kampania musi być na argumenty, ta kampania musi być na liczby" - wskazał.

"W dniu wyborów, każdy Polak i każda Polka będą musieli sobie odpowiedzieć na bardzo konkretne pytanie, czy głosuje na partię wiarygodną, skuteczną, zdeterminowaną, która chce służyć Polsce i Polakom - na PiS, partię, która pokazała, że umie, potrafi i wie, jak działać na rzecz obywateli, czy na partię - PO - za której rządów tak naprawdę trwał wielki bal różnego rodzaju firm, organizacji, które doprowadzały do tego, że pieniądze z VAT-u lądowały wszędzie, ale nie w polskim budżecie; trwało święto mafii VAT-owskich" - mówił Poręba. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy