Reklama

Szef PSL wskazuje największy problem Polski

"Trzeba Polsce przywrócić braterstwo, bo naród podzielony jest tak naprawdę narodem słabym" - mówił w sobotę w Poznaniu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak zaznaczył, obecne podziały to "wielki grzech popełniony przez klasę polityczną", w tym obecnie rządzących.

Władysław Kosiniak-Kamysz w rozmowie z PAP podkreślił, że jego zdaniem podziały społeczne to obecnie jeden z największych problemów Polski. "Trzeba Polsce przywrócić braterstwo, bo naród podzielony jest tak naprawdę narodem słabym. Możemy mieć NATO, wojsko, możemy mieć taką czy lepszą niż kiedykolwiek armię, ale jeżeli naród jest podzielony, to i państwo jest strasznie słabe" - mówił.

"To jest dzisiaj, moim zdaniem, największy problem Polski - podział społeczny, brak wspólnoty narodowej. I to jest zadanie dla nas, PSL - przywrócić Polsce braterstwo i normalność. Tego dzisiaj nie ma: nie ma normalnych relacji międzyludzkich, nie ma normalnych relacji tak naprawdę nie tylko w polityce, ale i w rodzinach, bo one gdzieś zostały przez politykę zaburzone" - dodał.

Reklama

Zdaniem szefa PSL podziały społeczne, to "wielki grzech popełniony przez klasę polityczną, przez dzisiaj rządzących", którzy "doprowadzili po roku czasu do takich podziałów, których ja nawet patrząc na karty historii, nie obserwowałem na kartach PRL-u".

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego wziął udział w sobotę w Poznaniu w uroczystościach upamiętniających 50. rocznicę śmierci Stanisława Mikołajczyka.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy