Reklama

Reklama

Szef PO o Tusku: Musi znaleźć pomysł na nową chadecję

Jako szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk musi znaleźć pomysł na nową chadecję - powiedział w czwartek przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna pytany o rolę byłego premiera Donalda Tuska. Przyznał też, że nie ma złudzeń, że Tusk będzie nowym otwarciem polskiej polityki.

Podczas rozmowy w Polsat News Schetyna był pytany o byłego premiera Donalda Tuska. "Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, dobrze czyta ciągle polską politykę i chce się w nią angażować. Teraz może, bo już nie jest szefem Rady Europejskiej, więc na pewno będzie miał na nią wpływ" - mówił szef PO.

Dopytywany, na co wpływ w Polsce będzie miał Donald Tusk, czy na niego, czy na Platformę Obywatelską, odpowiedział: "Jako honorowy przewodniczący Platformy na pewno na Platformę także, jako szef Europejskiej Partii Ludowej także na Polskie Stronnictwo Ludowe". "Urzęduje w Brukseli. Nie mam złudzeń co do tego, że on tutaj będzie na białym koniu, nowym odkryciem czy nowym otwarciem polskiej polityki - w to nie wierzę, nie" - zapewnił Schetyna.

Reklama

"On musi koordynować, on musi zbudować nowy początek Europejskiej Partii Ludowej, chadeckiej grupy, w której Fidesz, ten najbardziej radykalny, jest dzisiaj zawieszony. Musi znaleźć pomysł na nową chadecję, nowy początek dla chadecji - to nie jest proste" - ocenił Schetyna.

Na pytanie, czy "tam" Tusk będzie miał więcej pracy niż w Polsce, odpowiedział, że tak właśnie myśli. "Polski wkład do Europejskiej Partii Ludowej, do europejskiej chadecji jest spory i to buduje jego pozycję, ale też będzie na nim wymagać kroków i dobrego pomysłu na to, co dalej" - powiedział szef PO.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy