Reklama

Reklama

Szef MSZ z wizytą w USA. Porozmawia o wizach i tarczy antyrakietowej

W drugim dniu wizyty w Waszyngtonie minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotka się w Waszyngtonie z sekretarzem stanu Johnem Kerrym. Wczoraj szef polskiej dyplomacji rozmawiał z amerykańskimi ekspertami do spraw polityki międzynarodowej oraz przedstawicielami Polonii.

Minister Witold Waszczykowski odbył dyskusję z przedstawicielami głównych waszyngtońskich ośrodków analitycznych, m.in. Rady Atlantyckiej, Instytutu Brookings oraz Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych. Następnie udał się do Fundacji Kościuszkowskiej, gdzie spotkał się z nestorami Polonii, w tym emerytowanym generałem polskiego pochodzenia Edwardem Równym, który w przyszłym roku skończy 100 lat.

Rozmowy z amerykańskim rządem

Dziś najważniejsza część wizyty Waszczykowskiego w Waszyngtonie - rozmowy polityczne z amerykańskim rządem. Będą one dotyczyć nie tylko bezpieczeństwa Polski.

Reklama

- Są liczne kwestie bilateralne, takie jak tarcza antyrakietowa czy wizy. Jest to również wizyta przed przyjazdem prezydenta, która odbędzie się za półtora miesiąca - podkreślił minister.

Poza spotkaniem z amerykańskim sekretarzem stanu Johnem Kerrym minister Waszczykowski odwiedzi Biały Dom, gdzie będzie rozmawiać z doradczynią prezydenta Baracka Obamy do spraw bezpieczeństwa narodowego Susan Rice.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy