Reklama

Reklama

Szef MSZ o śledztwie ws. śmierci Polki w Egipcie

Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski zapewnił, że strona polska będzie domagać się dostępu do informacji o śledztwie w sprawie śmierci 27-letniej Polki w Egipcie.

Szef polskiej dyplomacji mówił na konferencji prasowej, że służba konsularna jest w stałym kontakcie z ludźmi i rezydentami, obsługującymi miejsce, w którym doszło do - jak wszystko na to wskazuje - tragicznego wydarzenia. 

Minister Waszczykowski mówił, że wyjaśnienie okoliczności nie należy do kompetencji polskich służb konsularnych, tylko do władz egipskich.  

Komenda Główna Policji poinformowała wcześniej, że cały czas gromadzony jest materiał dowodowy: są przesłuchiwani świadkowie, zabezpieczane są nośniki informacji oraz dokumenty. Śledztwo - wstępnie w kierunku zabójstwa - prowadzi Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze. 

Reklama

Policja informuje, że kwalifikacja prawna w każdej chwili może być zmieniona. Brany jest też pod uwagę między innymi udział innych osób, bądź nieszczęśliwy wypadek.  

Wiadomo, że po sprowadzeniu ciała Magdaleny Ż. do kraju, ponownie odbędzie się sekcja zwłok, tym razem w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu. Rodzina Polki złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie śledztwa nadzorem.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy