Szef MON rozmawiał z Hegsethem. "Decyzja nie zapadła"

Patryk Idziak

Patryk Idziak

Aktualizacja
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz i szef Pentagonu Pete Hegseth w garniturach na neutralnym tle.
Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz rozmawiał z szefem Pentagonu Petem HegsethemRadek Pietruszka; AFP/MIKE KROPF / GETTY IMAGES NORTH AMERICAPAP

W skrócie

  • Szef MON poinformował, że nie zapadła żadna decyzja o zmniejszeniu zdolności wojsk amerykańskich w Polsce, lecz trwają działania związane z przegrupowaniem armii USA w Europie.
  • Pentagon przygotowuje nowy plan rozmieszczenia wojsk amerykańskich w Europie, a współpraca w zakresie bezpieczeństwa oraz obecności wojsk USA w Polsce ma być kontynuowana.
  • Wcześniej amerykańskie źródła informowały, że decyzja o anulowaniu rotacyjnego wysłania wojsk amerykańskich do Polski została podjęta po kompleksowym procesie, a według byłego urzędnika Pentagonu redukcje wojsk USA w Europie były wcześniej zapowiadane.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Kosiniak-Kamysz po rozmowie z Hegsethem. "Pentagon przygotowuje nowy plan"

Zobacz również:

Decyzja o anulowaniu wysłania rotacyjnych wojsk USA do Polski

Zobacz również:

Były urzędnik Pentagonu o reorganizacji amerykańskich sił w Europie

Zobacz również:

"Zaczęli sączyć propagandę". Polska poza Radą Pokoju TrumpaPolsat NewsPolsat News