Reklama

Szef MON ogłosi zmiany ułatwiające rekrutację do Wojsk Specjalnych

Szef MON Mariusz Błaszczak w sobotę, w Poznaniu spotka się uczestnikami projektu rekrutacyjnego "Wojskowe Wyzwania", ogłosi także zmiany w prawie ułatwiające rekrutację do Wojsk Specjalnych dla osób o odpowiednich predyspozycjach - poinformował w piątek resort obrony.

Błaszczak spotka się z uczestnikami "Wojskowego Wyzwania", projektu będącego jedną z form kampanii rekrutacyjnej "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej", w poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. "Szef MON ogłosi także zmiany w prawie ułatwiające rekrutację do Wojsk Specjalnych dla osób o odpowiednich predyspozycjach" - zapowiedział resort.

Podczas wydarzenia planowane jest wystąpienie Ministra Obrony Narodowej. W spotkaniu wezmą udział także żołnierze-lekkoatleci, szeregowy Justyna Święty-Ersetic, złota medalistka mistrzostw Europy z 2018 roku w Berlinie w biegu na 400 metrów i w sztafecie 4x400 metrów oraz starszy szeregowy Paweł Wojciechowski, złoty medalista w Glasgow podczas halowych mistrzostw Europy w 2019 r. w skoku o tyczce.

Reklama

Akcja "Wojskowe wyzwanie" realizowana jest w 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski, gdzie w każdą sobotę, od 13 lipca do 24 sierpnia br. każdy może sprawdzić jak wygląda służba wojskowa, a dopiero potem podjąć decyzję o wstąpieniu do armii.

Chęć wstąpienia do wojska zadeklarowało ponad 17 tys. osób

W jednostkach prowadzone są zajęcia o charakterze okołowojskowym, skierowane do osób pełnoletnich - zainteresowanych służbą w Wojsku Polskim. Poznańskie centrum zaproponuje m. in. strzelanie na systemie "Śnieżnik", naukę jazdy Rosomakiem na urządzeniu "Jaskier", zapoznanie z podstawami musztry wojskowej, możliwość rzutu granatem, a także sprawdzenie się podczas zajęć fizycznych.

Na zakończenie zajęć do dyspozycji uczestników będą pracownicy i żołnierze z Wojskowych Komend Uzupełnień, którzy pomogą wypełnić pierwsze dokumenty rekrutacyjne do Wojska Polskiego.

"Wojskowe wyzwanie" jest częścią kampanii rekrutacyjnej "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" zainaugurowanej 14 października 2018 r. MON podaje, że dotąd chęć wstąpienia do wojska zadeklarowało ponad 17 tys. osób, z których część już pełni służbę w różnych jednostkach wojskowych. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy