Szef MON ogłasza po rozmowie z Hegsethem. "Przekazałem propozycję"

Monika Bortnowska

Oprac.: Monika Bortnowska

Aktualizacja
Władysław Kosiniak-Kamysz i Pete Hegseth w garniturach na tle przypinki z flagą USA na mundurze wojskowym w kamuflażu.
Władysław Kosiniak-Kamysz i Pete HegsethSAUL LOEB / KLAUDIA RADECKA / BEATA ZAWRZEL / NURPHOTOAFP

W skrócie

  • Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że złożył oficjalną propozycję utworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce sekretarzowi obrony USA Pete'owi Hegsethowi.
  • Obecnie amerykańskie siły zbrojne stacjonują w Polsce na zasadzie rotacyjnej, co różni się od stałej obecności wojsk USA w krajach takich jak Niemcy czy Włochy.
  • 22 maja pierwsze myśliwce F-35, otwiera się w nowym oknie wylądowały w bazie w Łasku, a oficjalne powitanie zaplanowano na 12 czerwca; Polska oczekuje kolejnych maszyn tego typu.
  • Więcej ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej Interii, otwiera się w nowym oknie

Zobacz również:

Amerykańskie F-35 już w Polsce. "Polska absolutnym liderem współpracy transatlantyckiej"

Zobacz również:

Szef MON o amerykańskich żołnierzach w Europie. "Musimy poczekać"

Zobacz również:

Opozycja złoży wniosek o wotum nieufności dla szefa MSWiA. Kierwiński w ''Gościu Wydarzeń'': Ten wniosek jest żenująco słabyPolsat News