Reklama

Reklama

Szef KE spotka się z premierem Morawieckim

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans - który w poniedziałek złoży wizytę w Warszawie - spotka się m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, prezes TK i I prezes Sądu Najwyższego. Poinformował o tym szef MSZ Jacek Czaputowicz, który także będzie rozmawiał z wiceszefem KE.

"Myślę, że to dla pana Timmermansa będzie możliwość poznania różnych argumentów, poznania, na jakim etapie są te nasze propozycje, a też posłuchania głosów na temat interpretacji systemu zmiany czy reformy sądownictwa w Polsce" - powiedział szef MSZ, pytany o wizytę wiceszefa KE podczas czwartkowej konferencji prasowej w Paryżu, gdzie przebywa z jednodniową wizytą.

Poniedziałkowa wizyta wiceprzewodniczącego KE w Warszawie odbędzie się w ramach kontynuacji dialogu między polskimi władzami a Komisją ws. sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz ustaw dotyczących funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.

Reklama

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy