Reklama

Reklama

Szef Frontexu dziękuje Polakom. Za obronę granicy z Białorusią

Podczas roboczej wizyty na granicy polsko-białoruskiej dyrektor wykonawczy Frontexu podziękował władzom Polski za współpracę z tą chroniącą unijnych granic agencją. Fabrice Leggeri dodał, że jest pod wrażeniem środków zastosowanych w celu ochrony polskiej granicy.

"Dyrektor wykonawczy Leggeri dokonał przeglądu operacji prowadzonych przez polską Straż Graniczną i był pod wrażeniem środków zastosowanych w celu ochrony granicy" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie Frontexu po poniedziałkowej wizycie szefa tej agencji na polsko-białoruskiej granicy.

Polska pomagała Frontexowi na Litwie

Dodano, że szef Frontexu podziękował polskim władzom za to, że od początku kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej współpracowały z agencją poprzez wymianę bieżących danych i informacji.

"Polska również aktywnie udziela pomocy innym krajom znajdującym się pod presją migracyjną. Między innymi wspomogła niezbędnym sprzętem i funkcjonariuszami operację Frontexu na Litwie, by również przeciwdziałać hybrydowym działaniom Białorusi" - przekazano w komunikacie Frontexu.

Granica z Białorusią. Dlaczego Polska nie korzysta z pomocy Frontexu?

Uzupełniono, że wizyta na granicy, w której uczestniczyli również wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki oraz zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec, jest częścią rutynowej współpracy miedzy Frontexem a polskim MSWiA.

Podczas spotkania Grodecki przedstawił informacje na temat aktualnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz podejmowanych przez polski rząd działań, które mają zapewnić bezpieczeństwo granic i przeciwdziałać hybrydowym operacjom podejmowanym przez Białoruś.

Reklama

Wizyta na polsko-białoruskiej granicy

Leggeri oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki wizytowali w poniedziałek granicę polsko-białoruską. Celem było przedstawienie trudnej sytuacji wynikającej z działań hybrydowych białoruskiego reżimu - podało MSWiA.

Resort poinformował, że oprócz szefa Frontexu i wiceszefa MSWiA w wizycie na granicy brał udział również zastępca komendanta głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Niemiec.

PSL: Rząd powinien zwrócić się do UE o pomoc w budowie zapory na granicy

"Wizyta miała na celu przedstawienie trudnej sytuacji na tym odcinku granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Sytuacja ta jest wynikiem działań hybrydowych reżimu białoruskiego i wymaga nadzwyczajnych środków w zakresie wzmocnienia ochrony granic oraz zapewnienia bezpieczeństwa strefy Schengen" - przekazało MSWiA.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy