Reklama

​Szef episkopatu o osobach LGBT

"Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka" - mówi w tygodniku "Niedziela" abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Abp Gądecki został zapytany, czy Kościół powinien nawiązać dialog ze środowiskami LGBT.

"Nie można dialogować ze środowiskami, które nie chcą dialogu, depczą świętości, bluźnią Bogu i deprawują człowieka" - podkreślił szef polskiego episkopatu.

Jednocześnie zaznaczył:

"Prawdą jest też to, że Kościół otrzymał zadanie głoszenia Ewangelii wszystkim, i nikt nie powinien być wyłączony z możliwości usłyszenia Dobrej Nowiny. Także osoby przynależące do wspomnianych środowisk mają to prawo. Dla nas osoby te nie są w pierwszym rzędzie gejami, lesbijkami, biseksualistami czy transseksualistami - one są przede wszystkim naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które chce On doprowadzić do zbawienia".

Reklama

Stanisław Gądecki zapowiedział, że Kościół nie będzie uciekał od wskazywania, co jest grzechem śmiertelnym.

"W imię wierności naszemu Zbawicielowi i w imię miłości do naszych sióstr i braci musimy jednak głosić całą Ewangelię - nie unikając wymagań, które ona niesie, i nie przestając nazywać śmiertelnym grzechem tego, co nim w istocie jest. Gdybyśmy tak nie czynili, okradalibyśmy naszych bliźnich z prawdy, która także im się należy" - stwierdził abp Gądecki.

W tym samym wywiadzie szef episkopatu uznał, że "kwestia pedofilii stała się - już nie tylko w Polsce, ale niemal na całym świecie - dającym się łatwo wykorzystać tematem do ataków na Kościół, które mają na celu odebranie mu wiarygodności moralnej".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy