Reklama

Reklama

Szef CIA w Warszawie. Rozmawiał z Andrzejem Dudą

W środę wieczorem prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem CIA Williamem Burnsem, który po wizytach w Ankarze i Kijowie jest w Warszawie - poinformował szef BBN Jacek Siewiera. Jak zaznaczył, rozmowa dotyczyła "ogólnej sytuacji bezpieczeństwa", także w kontekście ostatnich wydarzeń. Z szefem CIA spotkał się też minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

"Wieczorem Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z szefem CIA Williamem Burnsem, który po wizytach w Ankarze i Kijowie jest w Warszawie. Rozmowa dotyczyła ogólnej sytuacji bezpieczeństwa, pojawił się kontekst ostatnich wydarzeń. Na linii Polska-USA wiele dziś pracy" - przekazał w mediach społecznościowych Siewiera. 

We wtorek wieczorem polski prezydent rozmawiał m.in. z prezydentem USA Joe Bidenem oraz z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, a także z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim po tym, jak na terenie leżącej niedaleko od granicy z Ukrainą wsi Przewodów spadł pocisk. W wyniku eksplozji zginęło dwóch obywateli Polski.

Reklama

Z szefem CIA spotkał się też minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. 

"Rosyjska agresja na Ukrainę, wczorajsza eskalacja wydarzeń i tragedia w Przewodowie to główne tematy mojej rozmowy z dyrektorem CIA Williamem Burnsem" - poinformował na Twitterze Kamiński. 

Wybuch w Przewodowie. Biden: Sojusznicze zobowiązania są żelazne

Biały Dom po rozmowie Bidena z Dudą podkreślił, że prezydent USA zaoferował pełne wsparcie i pomoc w polskim śledztwie w sprawie wybuchu w Przewodowie. Prezydent USA dodał, że sojusznicze zobowiązanie są  "żelazne".

"Po rozmowie prezydentów Andrzeja Dudy i Joe Bidena pozostajemy w ścisłym kontakcie ze stroną amerykańską. Ponownie wymieniliśmy informacje z ambasadorem Brzezinskim. USA oferują dane i wsparcie w wyjaśnieniu wczorajszej eksplozji oraz potwierdzają żelazne zobowiązania sojusznicze" - pisał szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego wcześniej w środę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy