Reklama

Reklama

Szef CBA pisze do Kopacz. Dobrzyński zabrał głos

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego wysłał do premier Ewy Kopacz zawiadomienie o "próbach destabilizacji pracy i obniżenia skuteczności funkcjonowania Biura" przez posła PSL Jana Burego .

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział IAR, że pismo dotyczy szkalujących CBA publikacji Jana Burego na jego stronie internetowej. Rzecznik zaznacza, że pismo zostało skierowane do szefowej rządu, ponieważ to ona nadzoruje i koordynuje prace CBA.
Jak zaznacza rzecznik CBA - rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o pracy biura realnie wpływa na skuteczność działań funkcjonariuszy. - Warto podkreślić, że agenci CBA, szczególne z delegatury na Podkarpaciu, pracują praktycznie od rana do nocy, bo tam często wybucha jakaś afera korupcyjna. Liczymy na zrozumienie i wsparcie, a w każdym razie na nieprzeszkadzanie nam. A zawieszanie jakichś plotek, jakichś kalumnii na stronie internetowej, podważanie naszych kompetencji naprawdę naszej służbie nie służy" - powiedział Jacek Dobrzyński.
Jacek Dobrzyński dodał, że w liście nie zawarto jakichś konkretnych oczekiwań co do reakcji premier Ewy Kopacza na przedstawioną jej sytuację.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy