Reklama

Szczyt NATO: Ogromne utrudnienia w stolicy

Za dwa tygodnie w Warszawie odbędzie się dwudniowy szczyt NATO. Do stolicy przyjadą przywódcy z ponad 50 państw świata. Ze względów bezpieczeństwa w dniach 8 i 9 lipca pojawią się ogromne utrudnienia dla mieszkańców.

W tym czasie całkowicie z ruchu wyłączonych będzie kilkanaście ulic wokół Stadionu Narodowego oraz w centrum, kilka dni przed wydarzeniem stanie kilkadziesiąt dodatkowych znaków z zakazem parkowania. Metro nie będzie zatrzymywało się na przystanku Stadion Narodowy, a z ulic znikną kwiaty i śmietniki.

Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy mówi, że mieszkańcy w tych dniach powinni uzbroić się w cierpliwość. "To jest rzeczywiście z punktu widzenia mieszkańca dwudniowy armagedon, natomiast z drugiej strony oczy całego świata będą zwrócone na Warszawę. To dobra promocja miasta" - mówi Jarosław Jóźwiak.

Reklama

Łukasz Puchalski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich mówi, że utrudnienia spotkamy w drodze na lotnisko Chopina. Dodaje, że kilkadziesiąt kolumn rządowych będzie w drodze na lotnisko i z lotniska, wtedy będą występowały wyłączenia z ruchu, w tym także ulic pobocznych.

"Jeśli nie chcemy spóźnić się na samolot, lepiej wybierzmy Szybką Kolej Miejską" - mówi Łukasz Puchalski.

Szczyt NATO odbędzie się 8 i 9 lipca, ale utrudnienia mogą obowiązywać już od 6 lipca.

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy