Reklama

Szczerski: Wniosek o opinię Komisji Weneckiej był przedwczesny

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski uważa, że Polska za wcześnie zwróciła się do Komisji Weneckiej o opinię w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. W wywiadzie dla "Gazety Współczesnej" Jarosław Kaczyński mówił, że był to jeden z błędów pierwszych 100 dni rządu.

Krzysztof Szczerski mówił w radiowej Trójce, że o zbadanie ustawy o Trybunale można było prosić później tym bardziej, że jej wnioski i tak są długoterminowe, a ich realizacja zajmie wiele miesięcy.

O opinię Komisji Weneckiej wnioskował MSZ. Krzysztof Szczerski nie chciał powiedzie, czy minister Witold Waszczykowski powinien ponieść za to odpowiedzialność. Jego zdaniem, szef MSZ dobrze pełni swoją funkcję, a decyzja należy do premier Szydło.

Krzysztof Szczerski krytykował też przeciek w sprawie raportu Komisji Weneckiej. Ukazał się on w "Gazecie Wyborczej". W opinii ministra, ukazanie się go przed oficjalną publikacją sprawia, że Komisja nie będzie już mogła zmienić treści dokumentu.
Według "Gazety Wyborczej", instytucja Rady Europy w dokumencie krytykuje zmiany w Trybunale Konstytucyjnym przeprowadzone w ostatnich miesiącach.

Reklama

W dniach 11-12 marca Komisja Wenecka na posiedzeniu w pełnym składzie ma przyjąć opinię w ostatecznym kształcie. Także w marcu odbędzie się spotkanie unijnych komisarzy, na którym omawiana będzie sytuacja w Polsce.


Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy