Reklama

Reklama

Szczerba skarży Kuchcińskiego. Trybunał w Strasburgu przyjął zgłoszenie

Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba zaskarżył do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Dziś pochwalił się na Twitterze, że jego zgłoszenie przeszło etap formalny i będzie rozpatrywane.

Przypomnijmy, że chodzi o wykluczenie posła PO z obrad Sejmu. Do zdarzenia doszło 16 grudnia. Marek Kuchciński wykluczył Michała Szczerbę z obrad za ich zakłócanie. Przedstawiciele opozycji uznali decyzję marszałka za bezzasadną i rozpoczęli okupowaniu mównicy sejmowej.

Spór strony rządowej z opozycją trwał do 12 stycznia 2017.

Michał Szczerba zaskarżył marszałka Sejmu do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, ponieważ w jego ocenie Marek Kuchciński nadużył uprawnień. Dziś poinformował na Twitterze, że Trybunał zajmie się jego wnioskiem.

Reklama

"Panie Marszałku kochany, skardze przeciwko Pana działaniu Trybunał w Strasburgu nadał nr 15626/17, przeszła etap formalny, będzie rozpatrywana!" - napisał na Twitterze parlamentarzysta PO (pisownia oryginalna).

Kiedy Europejski Trybunał Praw Człowieka wyda postanowienie w tej sprawie? Poseł Michał Szczerba wyjaśnił, że okres oczekiwania wynosi w tego typu przypadkach od kilku do kilkunastu miesięcy.

"Czekamy spokojnie. Prawda, dobro i prawo zwycięży" - dodał poseł PO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy