Reklama

Reklama

Szczecin: Zderzenie dwóch autobusów. Poszkodowanych ponad 20 żołnierzy

Ciężko ranny jest kierowca jednego z autobusów, które zderzyły się na ul. Gdańskiej w Szczecinie - poinformowała rzeczniczka pogotowia Paulina Heigel. Poszkodowane są 23 osoby - żołnierze, którzy podróżowali jednym z autobusów.

- W zderzeniu dwóch autobusów na ul. Gdańskiej poszkodowane zostały 23 osoby, z czego w najcięższym stanie jest mężczyzna, który kierował jednym z autobusów. Z urazem wielonarządowym w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.

Jak dodała, pozostałe osoby miały w większości drobne urazy - zwichnięcia, otarcia i potłuczenia. Trzy osoby doznały cięższych urazów. Pomocy poszkodowanym udzielało 11 zespołów ratownictwa medycznego.

Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak przekazał, że poszkodowani to żołnierze. Kierowca jednego z autobusów musiał zostać uwolniony z pojazdu przez strażaków.

Reklama

Żołnierze jechali na próbę uroczystości

Oficer prasowy 12. Brygady Zmechanizowanej kpt. Błażej Łukaszewski przekazał, że żołnierze, którzy zostali poszkodowani w porannym zderzeniu dwóch autobusów, jechali ze Stargardu do Szczecina na próbę poniedziałkowej uroczystości, podczas której ponad 70 szeregowych ma otrzymać awans na kaprala.

W dwóch autobusach jechało ponad 50 żołnierzy - szeregowych i ich kilku przełożonych. 

- Najważniejsze, że żaden z nich nie doznał poważniejszych obrażeń. Niestety, najbardziej poszkodowany został kierowca jednego z wynajętych autobusów - wskazał kpt. Łukaszewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy