Reklama

Świnoujście: Bmw wpadło do wody. W środku były dwie osoby

W Świnoujściu rozpędzone auto zjechało z drogi przy nabrzeżu i wpadło do kanału portowego. W samochodzie były dwie osoby, które zdołały się wydostać o własnych siłach.

Samochód z wody wyciągnięto po trzech godzinach od wypadku. Było to możliwe dzięki udostępnionemu przez wojsko dźwigowi. Wcześniej nurkowie musieli sprawdzić, czy w aucie na pewno nikt nie został - informuje polsatnews.pl.

"Mieli szczęście"

Według służb 24-letni kierowca i 20-letnia pasażerka mieli wiele szczęścia, że przeżyli. - Woda miała cztery stopnie ciepła, a miejsce, w którym samochód się znalazł, jest głębokie na siedem metrów - tłumaczy Marcin Kubas ze Straży Pożarnej w Świnoujściu. 

Reklama

Bmw pojawiło się na nabrzeżu w poniedziałek około godz. 17. Jak mówią świadkowie, było rozpędzone i z impetem wpadło do wody. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna zdołał otworzyć drzwi, kiedy auto znajdowało się w powietrzu.

Okoliczności wypadku bada policja. Również to, dlaczego - jak wstępnie ustalono - auto wpadło w poślizg. Kierowca i pasażerka nie zostali jeszcze przesłuchani, są w szpitalu. 

"Znane" miejsce

Policja apeluje do kierowców o rozwagę w takich miejscach. Według nieoficjalnych informacji to nabrzeże od lat jest miejscem niebezpiecznych popisów samochodowych.

W tym samym miejscu półtora roku temu doszło do podobnego wypadku - do wody wpadło auto z trojgiem nastolatków. Dwoje zginęło. Wówczas świadkowie również mówili o rozpędzonym aucie. - Siedziała dziewczyna na kolanach u chłopaka, naukę jazdy robili - opowiadał jeden z nich.

W tym samym miejscu do wypadku doszło też 10 lat temu - z czterech osób dwóm udało się uratować.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Polsatnews.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy