Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: Dziecko wypadło z okna, matka była nietrzeźwa

Niemal dwa promile alkoholu we krwi miała matka przebywająca w domu z dzieckiem, które w ubiegłym tygodniu zmarło po upadku z okna mieszkania w bloku w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) – podała w czwartek prokuratura.

Do zdarzenia doszło w zeszłą środę po południu, na jednym z jędrzejowskich osiedli. 14-miesięczna dziewczynka zginęła na miejscu - po upadku z okna IV piętra mieszkania bloku. Śledztwo mające wyjaśnić okoliczności śmierci dziecka, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jędrzejowie.

Dziecko w mieszkaniu przebywało z 33-letnią matką. Tuż po tragedii kobietę - z uwagi na stan zdrowia - przewieziono do miejscowego szpitala. Pobrano od nej m.in. krew do badań na zawartość alkoholu. "Dziś uzyskano wynik badania, które jednoznacznie wskazuje, że kobieta była nietrzeźwa - stężenie alkoholu we krwi wyniosło 1,95 promila" - podała w czwartkowym komunikacie kielecka prokuratura okręgowa.

Reklama

Prokuratorskie postępowanie prowadzone jest w sprawie "narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad nim, i nieumyślnego spowodowania jego śmierci". Czyn ten jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy