Reklama

Reklama

Świętokrzyskie: Chłopcy weszli na zamarzniętą rzekę, lód pękł

Kilku nastolatków weszło na zamarzniętą rzekę Nidę w Pińczowie. Lód nie wytrzymał ich ciężaru i załamał się. 12-latek wpadł do wody i nie był w stanie wydostać się na brzeg.

Jak poinformował Mateusz Tarka, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej pińczowskiej straży pożarnej, do zdarzenia doszło w poniedziałek po godz. 17.30.

- Dostaliśmy sygnał, że pod grupą nastolatków, która weszła na zamarzniętą taflę rzeki Nida w Pińczowie, załamał się lód. Jeden z chłopców znalazł się w wodzie - powiedział strażak.

Dodał, że reszta nastolatków zdołała ewakuować się na brzeg rzeki i wezwać pomoc. - Na miejsce ruszyła cała załoga jednostki ratowniczo-gaśniczej z Pińczowa. Po dojeździe strażacy zastali chłopca, który trzymał się kry i przerębla, który powstał wskutek załamania się lodu. Strażakom udało się bezpiecznie wydobyć chłopca na brzeg. 12-latek trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia - dodał Tarka.

Reklama

Chłopiec trafił do szpitala

Zaznaczył, że chłopiec, w momencie przekazania go ratownikom był przytomny, ale wychłodzony. Został przewieziony do szpitala w Kielcach.

Strażacy apelują, aby nie wchodzić na zamarznięte zbiorniki wodne. - To zdarzenie pokazuje, że rozwaga, szczególnie u młodych osób, nie jest jeszcze na najwyższym poziomie. Tutaj na szczęście udało się uratować chłopca. Pamiętajmy, że pokrywa lodowa może wydawać się gruba, ale przy odwilży lód może szybko i łatwo załamać się pod ciężarem - zaznaczył.

Przekaż 1 proc. na Fundację Polsat, rozliczając PIT TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy