Reklama

Reklama

Święto Policji. Mariusz Kamiński: Będę dążył, by wasze uposażenia były coraz bardziej satysfakcjonujące

Krok po kroku będę dążył do tego, żeby uposażenia, które otrzymujecie za waszą ciężką służbę były coraz bardziej satysfakcjonujące - zapewnił w sobotę podczas centralnych obchodów Święta Policji szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Kamiński, zwracając się do funkcjonariuszy, zaznaczył, że w piątek w Sejmie przegłosowano ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra SWiA oraz Służby Więziennej, z czego on się cieszy.

"Jedno rozwiązanie jest szczególne"

Przypomniał, że ustawa, która zacznie obowiązywać od 1 października zawiera szereg rozwiązań korzystnych dla funkcjonariuszy, ale jedno z rozwiązań - jak podkreślił - jest rozwiązaniem szczególnym. "Chodzi mi o dodatki motywacyjne. Bardzo chcemy, żeby z tego nowego rozwiązania, które jest dedykowane najbardziej doświadczonym funkcjonariuszom policji, ci funkcjonariusze z niego skorzystali" - powiedział szef MSWiA.

Reklama

Dodał, że ich wiedza i kompetencje są niezbędne polskiej policji i obywatelom. "Bardzo proszę, skorzystajcie z tych dodatków motywacyjnych, pozostańcie w służbie. Ustabilizujemy sytuację kadrową w naszej formacji - zaapelował.

Szef MSWiA złożył podziękowania za ich służbę. Zaznaczył, że podziękowania należą się rodzinom policjantów, a także pracownikom cywilnym. "Chcę waszym najbliższym powiedzieć: możecie być dumni, że macie w rodzinie funkcjonariusza polskiej policji, bo to formacja ciesząca się ogromnym zaufaniem obywateli" - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy