Reklama

Święta na polskich drogach. 110 wypadków i cztery ofiary

W święta Bożego Narodzenia, od piątku do niedzieli, na polskich drogach doszło do 110 wypadków; zginęły cztery osoby, a 140 zostało rannych - poinformował kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Zatrzymano też 511 kierowców pod wpływem alkoholu. Kom. Opas dodał, że to najniższa zanotowana liczba ofiar śmiertelnych od wielu lat.

Ze wstępnych danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w okresie świąt Bożego Narodzenia doszło do 110 wypadków drogowych, w których zginęły cztery osoby, a 140 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali też 511 nietrzeźwych kierujących.

Dla porównania w zeszłym roku w okresie świąt zginęło 31 osób, a dwa lata temu 20. - Wczorajszy dzień to wstępnie dzień bez wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Podobna sytuacja była w czwartek, którego co prawda nie wliczamy do tych statystyk, ale był on dniem bez wypadku śmiertelnego co niestety na naszych drogach jest rzadkością - powiedział kom. Robert Opas.

Reklama

Działania policji w święta Bożego Narodzenia

W tym roku w okresie świąt policjanci zatrzymali 94 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Dla porównania rok temu zatrzymano 248 takich dokumentów.


Jak co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia policjanci prowadzili działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci. Na drogach było więcej oznakowanych policyjnych patroli; nie zabraknie także policjantów w radiowozach nieoznakowanych, również tych ze specjalnych grup SPEED.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: policja | wypadek | Boże Narodzenie | święta

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy