Reklama

Reklama

Swiatłana Cichanouska nagrała wideo na 40-lecie "Solidarności"

Swiatłana Cichanouska - opozycyjna kandydatka w niedawnych wyborach prezydenckich na Białorusi - nagrała specjalne przesłanie z okazji 40-lecia "Solidarności". - "Solidarność" bardzo szybko stała się synonimem ludzkiej godności i walki z tyranią o wolność. Ten ruch do dzisiaj inspiruje ludzi, którzy walczą o swoje prawa na całym świecie. Inspiruje także nas, Białorusinów - podkreśliła.

- My, Białorusini, przezwyciężyliśmy strach i walczymy o szacunek wobec siebie i swoich praw. Setki tysiące ludzi wyszło na ulice na znak protestu, tysiące pracowników przedsiębiorstw rozpoczęło strajk - mówiła Swiatłana Cichanouska w nagraniu, które zostało odtworzone w czasie rocznicowych uroczystości w Gdańsku. 

- Co do jednego mamy szczęście - mamy sąsiadów, którzy przeszli już tę drogę i których doświadczenie możemy wykorzystać - podkreśliła. 

Cichanouska przypomniała, że na czele przemian w Polsce - podobnie jak ma to miejsce dzisiaj na Białorusi - stanęli przed laty robotnicy. 

Reklama

- "Solidarność" bardzo szybko stała się synonimem ludzkiej godności i walki z tyranią o wolność. Ten ruch do dzisiaj inspiruje ludzi, którzy walczą o swoje prawa na całym świecie - mówiła. - Wierzę, że naród osiągnie swój cel, że zwyciężymy. Pomoże nam wzór legendarnej "Solidarności", która zwyciężyła w Polsce - podkreśliła. Podziękowała też za solidarność okazywaną Białorusinom. 

Opracowanie: Maciej Nycz

Czytaj na stronie RMF24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy