Reklama

Świąteczne życzenia od pary prezydenckiej

Prezydent Andrzej Duda oraz pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda złożyli Polakom życzenia świąteczne. - Niech ten wyjątkowy czas przyniesie nam wszystkim umocnienie i wyciszenie, niech odnowi łączące nas więzi - powiedział prezydent. W swoim wystąpieniu para prezydencka wspomniała również o pandemii COVID-19 i wojnie w Ukrainie. Świąteczne życzenia złożył również premier Mateusz Morawiecki, który napisał w mediach społecznościowych: "W tych trudnych czasach bezpieczeństwo i radość z przebywania z najbliższymi to rzeczy najcenniejsze".

 - W wigilię świąt Narodzenia Pańskiego prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń i pozdrowień. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie nam wszystkim umocnienie i wyciszenie, niech odnowi łączące nas więzi - powiedział prezydent.

- W tę cichą, świętą noc w polskich domach na całym świecie rozbrzmiewają serdeczne życzenia, rozmowy przy świątecznym stole i piękne polskie kolędy. Dzielimy się opłatkiem, a upominkami przypominamy bliskim jak bardzo są dla nas ważni - dodała pierwsza dama.

Prezydent wspomniał o Ukrainie

- Ufamy, że te święta przyniosą Państwu wiele spokoju, że pozwolą zapomnieć o troskach, tym bardziej, ze mijający rok znów nie należał do łatwych. Kiedy zaczęliśmy się cieszyć, że pandemia wreszcie przygasa, nasz bliski sąsiad - Ukraina, padł ofiarą zbrojnej agresji - przypomniał Andrzej Duda.

Reklama

- Dlatego jeszcze bardziej niż do tej pory jesteśmy wdzięczni za pokój i bezpieczeństwo, którymi cieszy się Polska oraz za wielką, bezcenną wartość jaką jest nasza jedność i solidarność w trudnych chwilach - stwierdziła Agata Kornhauser-Duda.

- Właśnie tego życzymy państwu najbardziej - pokoju na świecie i u naszych granic, a przede wszystkim pokoju w naszych sercach, tak abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności - dodał prezydent. 

"Wszystkiego dobrego. Wesołych świąt"

- Szanowni Państwo, proszę przyjąć życzenia pomyślności w codziennych sprawach oraz nadziei i dobrych myśli u progu nowego roku. Niech to szczęście, które odczuwamy teraz wśród najbliższych, w blasku świątecznych ozdób, powraca do Państwa miłymi wspomnieniami - zaapelowała pierwsza dama.

- Szczególnie serdeczne życzenia składamy tym, dzięki którym rodzinna atmosfera Bożego Narodzenia jest możliwa. Gorąco pozdrawiamy wszystkich, którzy są dzisiaj na służbie i w pracy - żołnierzy, funkcjonariuszy oraz pracowników służb i przedsiębiorstw, którzy dbają o to, żeby ten wyjątkowy czas był dla nas porą wytchnienia i spokojnego odpoczynku - zaznaczył prezydent Duda.

- Życzymy pełnych zdrowia, pogodnych świąt! Wszystkiego dobrego! Wesołych świąt! - podsumowała para prezydencka.

Premier: Bezpieczeństwo i radość z przebywania z najbliższymi to rzeczy najcenniejsze

Nie tylko para prezydencka złożyła życzenia świąteczne. Premier Mateusz Morawiecki również skierował krótki apel do Polaków. Na swoim Facebooku zamieścił wpis, w którym czytamy: 

"W tych trudnych czasach bezpieczeństwo i radość z przebywania z najbliższymi to rzeczy najcenniejsze. Chciałbym życzyć Państwu zdrowych, bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia przepełnionych światłem i nadzieją oraz pokojem, który wierzę, że nadejdzie - tak jak wyczekiwany, nowo narodzony Chrystus" - przekazał w mediach społecznościowych Mateusz Morawiecki. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy