Reklama

Suski o rządach PO-PSL: Polska bardziej przypominała Sycylię niż zieloną wyspę

- Państwo PO-PSL bardziej przypominało Sycylię niż zieloną Irlandię. Panowały stosunki bardziej przypominające mafijne niż demokratyczne - mówił we wtorek w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Dodał, że w latach 2007-2015 "budżet państwa był ogołacany z pieniędzy".

W poniedziałek portal RMF 24 podał, że wraz z przejęciem Lotosu PKN Orlen wziął na siebie także zobowiązania gdańskiej spółki. 

Skarb Państwa chce zwrotu 92,5 mln zł, w tym podatku niezapłaconego przez kontrahentów Lotosu przy transakcjach zakupu biokomponentów. Jak zaznaczono, "sprawa rozpoczyna się kilkanaście lat temu, kiedy oszuści współpracujący z Lotosem przygotowywali całą strukturę powiązanych spółek, których jedynym celem miało być wyprowadzenie VAT-u". 

Powołując się na uzyskane informacje portal RMF24 napisał, że "Lotos miał dokonywać wielu zakupów biokomponentów w spółkach, które dopiero co powstały, pomijając przy tym światowych gigantów". 

Reklama

"Spółki te krótko istniały na rynku - ich zadaniem było jedynie wypracowanie fikcyjnego zwrotu podatku VAT" - podkreślono.

Marek Suski: Polska bardziej przypominała Sycylię niż zieloną wyspę

Do informacji przedstawionych w artykule odniósł się we wtorek Marek Suski. 

- Nawet członkowie PO przyznawali, że mieli projekt ustawy ws. walki z mafiami VAT-owskimi. Ministerstwem Skarbu Państwa zarządzała wtedy dwóch panów, jeden z PO, drugi z PSL. Odbywał się proceder dojenia spółek skarbu państwa. Wiceministrem ds. energetyki był Jan Bury z PSL. Niektórzy posiadali większe umiejętności w dojeniu spółek niż krów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS. 

Marek Suski dodał, że "za czasów PO budżet państwa był ogołacany z pieniędzy", a "państwo PO-PSL bardziej przypominało Sycylię niż zieloną Irlandię". 

- Panowały stosunki bardziej przypominające mafijne niż demokratyczne - stwierdził polityk. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marek Suski | PO PSL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy