Reklama

Reklama

Suski nie jest już przewodniczącym Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa

Z funkcji przewodniczącego sejmowej Komisji do spraw Energii i Skarbu Państwa zrezygnował w piątek poseł Marek Suski z PiS, tłumacząc decyzję "zbyt dużą liczbą obowiązków". Nowym przewodniczącym został dotychczasowy zastępca Wojciech Zubowski z tej samej partii.

"Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za prace komisji. Było różnie. Wiemy. Opozycja ma swoje prawa. Ale wszystkim bardzo dziękuję. To były dwa lata ciężkiej pracy. Przyjęliśmy mnóstwo ustaw" - powiedział w piątek na posiedzeniu sejmowej Komisji Suski. Komisja w piątek zajmowała się zmianami w składzie Prezydium Komisji.

"Mam zbyt dużo obowiązków. Muszę zrezygnować z części, bo po prostu nie daję rady. Informuję, że z dniem dzisiejszym złożę na ręce Marszałka Sejmu rezygnację, czyli składam tutaj przed Państwem. I mam prośbę o wybór pana Wojciecha Zubowskiego na funkcję przewodniczącego Komisji" - dodał Suski.

Reklama

Suski był przewodzącym Komisji od początku jej powstania.

Poseł Suski jest także zastępcą przewodniczącego Komisji do spraw Służb Specjalnych oraz zastępcą przewodniczącego Komisji Śledczej do zbadania prawidłowości i legalności działań organów i instytucji publicznych wobec podmiotów wchodzących w skład Grupy Amber Gold.

Komisja wybrała w piątek Wojciech Zubowskiego na nowego przewodniczącego Komisji. Zubowski jest m.in. zastępcą przewodniczącego w sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy