Reklama

Reklama

Suski: Głosowania zgodne z prawem i konstytucją

W piątkowych głosowaniach w Sali Kolumnowej Sejmu było kworum; wszystko odbyło się zgodnie z prawem i konstytucją, to także opinia sejmowych prawników - powiedział w piątek PAP wiceszef klubu PiS Marek Suski.

Suski odniósł się do zarzutów opozycji, że podczas głosowania w Sali Kolumnowej nie było kworum. "Było kworum. Ono wynosi 231 posłów, a głosowało 236" - stwierdził.

Suski zaznaczył, że każdy poseł opozycji mógł zjawić się na sali i brać udział w głosowaniach. Nie zgodził się z tym, że posłowie opozycji na Sali Kolumnowej nie byli dopuszczani do zgłaszania wniosków formalnych. "Nie blokujemy dostępu do mównicy w Sali Kolumnowej" - zapewnił.

"Nie tylko według mnie, ale i według prawników sejmowych, wszystko jest zgodne z prawem, zgodnie z konstytucją. Głosy są liczone przez sekretarzy i zapisywane. Większość wybiera sekretarzy i zostali wybrani sekretarze z PiS-u. Są pracownicy Kancelarii Sejmu. Każdy głos jest skrupulatnie liczony, są sporządzone protokoły z każdego głosowania" - powiedział Suski.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy