Reklama

Reklama

Strzały na granicy z Białorusią. W pobliżu polski posterunek

Niespokojna noc na granicy Polski i Białorusi. Jak poinformowała Straż Graniczna, w środku nocy było słychać strzały z broni sygnałowej. "Pocisk spadł na polską stronę" - czytamy.

Informacja o niebezpiecznym zajściu na granicy Polski i Białorusi Straż Graniczna opublikowała we wtorek 1 lutego w mediach społecznościowych. 

Granica z Białorusią. W nocy padły strzały

"Dziś w nocy ok. godz. 01:40 na odcinku granicznym w pobliżu Białowieży żołnierze białoruscy strzelili z broni sygnałowej, pocisk spadł na stronę polską" - poinformowano w komunikacie na Twitterze. 

Jak dodali funkcjonariusze Straży Granicznej, w pobliżu miejsca, gdzie padły strzały z broni sygnałowej, "znajduje się polski stały posterunek służb"

Granica Polska-Białoruś. Zatrzymano 39 osób

Straż Graniczna poinformowała także o próbach nielegalnego przekroczenia granicy. "Wczoraj tj. 31.01 na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z 39 osób. Wśród zatrzymanych na granicy cudzoziemców było 32 obywateli Iraku, sześciu obywateli Sri Lanki i obywatel Afganistanu" - czytamy. 

"Od początku roku funkcjonariusze Straży Granicznej odnotowali 1024 próby nielegalnego przekroczenia granicy Polski i Białorusi" - dodano. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy