Reklama

Reklama

Straż Graniczna: Znaleziono zwłoki trzech osób

W niedzielę w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób - przekazała Straż Graniczna. Wcześniej policja w Sejnach, które znajdują się niedaleko granicy z Litwą, potwierdziła odnalezienie grupy migrantów i śmierć jednego z nich. Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki.

Jak informowała Straż Graniczna, liczba nielegalnych prób przekroczenia granicy polsko-białoruskiej jest w ten weekend rekordowa. 

Wcześniej na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl utknęło ośmiu migrantów. Akcję ratunkową prowadziła Straż Graniczna, policja i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Uratowano osiem osób - pięciu mężczyzn i trzy kobiety. Siedmioro z nich wymagało hospitalizacji, jedna pozostała pod opieką SG - przekazano za pośrednictwem Twittera. 

W kolejnym wpisie poinformowano o śmierci trzech osób w rejonie przy granicy Polski z Białorusią. Jak podano, dalsze czynności w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Reklama

Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska przekazała, że zwłoki znaleziono w trzech różnych miejscach. - Wszystko wskazuje na to, że są to najprawdopodobniej nielegalni imigranci, jednak na tym etapie nie będziemy udzielać jakichkolwiek informacji - powiedziała.

Także niedaleko granicy z Litwą doszło do tragedii. Policja potwierdziła w rozmowie z polsatnews.pl, że odnalazła grupę migrantów w lesie - jedna z tych osób nie żyła. 

Wcześniej o sprawie nieoficjalnie informowała stacja RMF FM.

Premier: Odnaleziono też zwłoki kobiety

Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. Jak poinformował w niedzielę wieczorem na Facebooku, w rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę, a po stronie białoruskiej - ciało kobiety. 

"Jestem po rozmowie z komendantem Głównym Straż Graniczna gen. Tomaszem Pragą oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy. Rano wezmę udział w odprawie z przedstawicielami służb" - przekazał szef rządu. 

Stan wyjątkowy

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3,8 tysiąca prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama