Reklama

Straż Graniczna: Wydano ponad 980 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym

Od września wydano 985 zezwoleń na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym - poinformowała rzeczniczka Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska.

Rzeczniczka wyszczególniła, że na terenie Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wydano 854 zgody na wjazd do strefy objętej stanem wyjątkowym. Natomiast na obszarze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej - 131.

Większość składanych wniosków motywowana jest koniecznością odwiedzin krewnych.

Presja migracyjna

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o 60 dni, dzień później opublikowano rozporządzenie prezydenta w tej sprawie.

Reklama

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 16 tysięcy prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 5 tysięcy w październiku. We wszystkich ośrodkach Straży Granicznej przebywa obecnie ponad półtora tysiąca osób. PAP
Dowiedz się więcej na temat: Straż Graniczna | migranci

Reklama

Reklama

Reklama