Reklama

Reklama

Straż Graniczna: Padły kolejne strzały przy granicy Polski z Białorusią

"Po raz kolejny było słychać strzały po stronie białoruskiej przy granicy z Polską" - przekazała w sobotę Straż Graniczna RP. Jak uściśliła, poinformowały o tym patrole jej funkcjonariuszy oraz żołnierze. Dzień wcześniej strażnicy graniczni również informowali, że w stronę naszych służb oddano strzały z białoruskiej strony.

"Patrole funkcjonariuszy i żołnierzy raportowali, że minionej nocy (08/09.10) po raz kolejny w ostatnim czasie było słychać strzały po stronie białoruskiej przy granicy z Polską" - napisała w sobotę na Twitterze polska Straż Graniczna.

W piątek polscy strażnicy informowali, że poprzedniej doby białoruscy pogranicznicy oddali strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego. Tego samego dnia odnotowali 553 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali także ośmiu nielegalnych imigrantów, w tym czterech obywateli Iraku.

Reklama

Ponad 1,5 tys. migrantów w ośrodkach Straży Granicznej

Jak wyliczyli funkcjonariusze SG, w październiku 4,3 tys. razy próbowano nielegalnie sforsować polsko-białoruską granicę. Od początku 2021 r. takich prób było 15,8 tys. Strażnicy dodali, że we wszystkich ich ośrodkach przebywa obecnie ponad 1,5 tys. nielegalnych migrantów. 

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje