Reklama

Reklama

Straż Graniczna: Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy z Polską

Na granicy z Białorusią wciąż odnotowywane są nielegalne próby przekroczenia granicy. Minionej doby 20 cudzoziemców próbowało dostać się do Polski - podała w czwartek rano Straż Graniczna na Twitterze. Zatrzymano też kolejnego kuriera przewożącego migrantów.

Na Twitterze Straż Graniczna (SG) poinformowała, że wśród cudzoziemców byli obywatele m.in. Jemenu, Egiptu i Iraku. Do zdarzeń doszło na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Białowieży, Płaskiej, Dubiczach Cerkiewnych, Czeremsze i Mielniku.

SG podała też, że zatrzymała obywatela Ukrainy, który przewoził w aucie trzech Jemeńczyków i trzech Egipcjan. Nie podano, gdzie doszło do zatrzymania ani w jakich okolicznościach.

Budowa zapory chroniącej granicę

Do 30 czerwca 2022 r. obowiązuje rozporządzenie MSWiA w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. Weszło ono w życie 2 marca jako przedłużenie poprzedniego, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 r. do 1 marca 2022 r.

Reklama

Wcześniej, od 2 września do 30 listopada 2021 r., na tym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

W rozporządzeniu podano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do - jak napisano - eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego.

Trwa budowa zapory chroniącej granicę.

Reklama

Reklama

Reklama