Reklama

Reklama

Straż Graniczna: 44 osoby próbowały dostać się nielegalnie do Polski

44 osoby próbowały w piątek dostać się nielegalnie do Polski z Białorusi - poinformowała w sobotę Straż Graniczna. Pięć z tych osób próbowało wejść na zaporę na granicy, ale wycofały się na Białoruś, gdy przybyły polskie patrole. Były też kolejne próby przekroczenia granicy na terenach granicznych rzek, gdzie nie ma zapory.

Straż Graniczna podała na Twitterze, że w taki sposób, przez rozlewiska rzek, do Polski chciało się w piątek dostać 26 migrantów z Afganistanu, Iranu i Syrii. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach granicy chronionych przez placówki Straży Granicznej w Krynkach i Michałowie.

W lipcu i sierpniu SG odnotowała po ok. 900 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią, od początku września ok. 500.

Granica z Białorusią. Zapora

Jest zbudowana stalowa zapora na granicy. Trwają prace przy montażu elektronicznych zabezpieczeń. Pierwsze kilometry tych zabezpieczeń mają być gotowe na przełomie września i października. 

Reklama

W związku z pracami przy budowie tej elektronicznej bariery, do 30 listopada w Podlaskiem obowiązuje - wprowadzony rozporządzeniem wojewody - zakaz zbliżania się do granicy na odległość mniejszą niż 200 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy