Reklama

Reklama

Straż Graniczna: 21 osób w 7-osobowym busie

20 osób w 7-osobowym busie przewoził obywatel Mołdawii zatrzymany minionej nocy przez pograniczników na polsko-niemieckiej granicy w Olszynie (Lubuskie). Wiózł z Mołdawii do Niemiec swoich rodaków – poinformował PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału SG Rafał Potocki.

W mercedesie na mołdawskich nr rejestracyjnych oprócz kierowcy jechało 20 osób. Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach.

"Wszyscy przebywają w naszym kraju legalnie, choć już sam sposób podróżowania raczej taki nie był. Kierujący naraził swoich rodaków na duże niebezpieczeństwo. Auto jest zarejestrowane na siedem osób" - powiedział PAP Potocki.

26-letni kierowca busa został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a policja zatrzymała mu prawo jazdy. Niewykluczone, że sprawa trafi także do sądu. Natomiast jego pasażerowie musieli znaleźć inny środek transportu do Niemiec. 

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy