Reklama

Sto dni Donalda Tuska. Piotr Müller: Ciężka praca przed Platformą

- Ogromna nadzieja, którą mieli niektórzy przedstawiciele opozycji, że Donald Tusk wróci na białym koniu i tutaj będzie miał 40-50 procentowe poparcie, nie spełniła się - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o ocenę stu dni od powrotu byłego premiera do polskiej polityki.

- Ciężka praca przed Platformą Obywatelską, żeby faktycznie próbować aspirować w ogóle do roli nie tylko rządzenia w Polsce, ale nawet do roli lidera opozycji, bo - jak wiemy - nawet tej pozycji w tej chwili nie są w stanie sobie wywalczyć, bo takiego zrozumienia wśród innych partii opozycyjnych nie ma - powiedział.

Müller był także pytany o komentarz do wyborów w Platformie Obywatelskiej, które odbywają się w sobotę. Członkowie tej partii wybierają szefów struktur powiatowych, regionalnych i przewodniczącego. - To są wewnętrzne sprawy Platformy Obywatelskiej - mówił. - Widać pewnego rodzaju konflikt, który się tam pojawia, nie tylko zresztą na Pomorzu, bo na Pomorzu też jest konflikt: Agnieszka Pomaska, poseł Platformy, popierana przez Donalda Tuska, marszałek województwa (Mieczysław Struk), który w kontrze do kandydatki Donalda Tuska występuje, więc na pewno emocje tam są dosyć duże - stwierdził.

Reklama

- Wolałbym, żeby skupili się na konstruktywnej pracy i pomocy, np. w Parlamencie Europejskim. Ale w przeciwieństwie do tego, możemy tam liczyć na to, że raczej przeciwko pomysłom rządowym występują - mówił polityk.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Donald Tusk | Piotr Muller

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy