Reklama

Reklama

Stefaniak: Utworzenie klubu PO i Nowoczesnej nie jest niczym spektakularnym

"Utworzenie wspólnego klubu parlamentarnego PO i Nowoczesnej nie jest niczym spektakularnym. Takie kluby już istnieją, a przykładem może być federacyjny klub parlamentarny PSL-UED" - powiedział w sobotę rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

Lider PO Grzegorz Schetyna poinformował w sobotę na posiedzeniu wspólnych rad krajowych Platformy i Nowoczesnej, że ugrupowania te postanowiły utworzyć wspólny klub parlamentarny PO i Nowoczesna.

"Zbieramy wszystkich ludzi dobrej woli. Będzie nas więcej, a nie mniej. Z tej drogi nie ma odwrotu, tylko w jedności jest siła" - stwierdził Schetyna. Dodał, że swój akces do koalicji i wspólnej pracy zgłosili też samorządowcy.

Jakub Stefaniak podkreślił, że każda formacja decyduje o tym, jaki tworzy klub parlamentarny w Sejmie. "Jeżeli władze dwóch formacji stwierdziły, że chcą połączyć się w jeden klub parlamentarny, to jest ich decyzja i trzeba tę decyzję uszanować" - podkreślił rzecznik PSL.

Reklama

W jego ocenie utworzenie takiego klubu nie jest niczym "spektakularnym i przełomowym". "Bo takie kluby funkcjonują, a przykładem klubu federacyjnego może być klub PSL-UED, który działa już od ponad roku" - podkreślił Stefaniak.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy