Reklama

Reklama

Stanisław Żaryn o internetowej kampanii. "Ma zdyskredytować nasz rząd"

Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP, wydał w sobotę alert dezinformacyjny. "W mediach społecznościowych identyfikowana jest kampania mająca na celu wytworzenie paniki wśród Polaków" - przekazał na Twitterze.

Chodzi o kampanię o rzekomych przygotowaniach polskiego rządu do ucieczki.

Stanisław Żaryn: Celem kampanii dyskredytacja naszego rządu

"W mediach społecznościowych identyfikowana jest kampania mająca na celu wytworzenie paniki wśród Polaków" - poinformował na Twitterze minister w KPRM.

"Tezy zawierają kłamstwa o przygotowaniach rządu do ucieczki z Polski" - napisał Żaryn. W jego ocenie celem kampanii jest dyskredytacja naszego rządu, ale również sianie paniki w związku z rosyjską agresją przeciwko Ukrainie.

Wpis zastępcy ministra koordynatora służb specjalnych został zilustrowany takimi fałszywymi internetowymi informacjami - o rzekomych ćwiczeniach ewakuacji najważniejszych osób w państwie czy mającymi te dane potwierdzać komentarzem osoby, która pracuje na lotnisku i widziała ćwiczenia, "kto w jakiej kolejności ma być ewakuowany" oraz wpisami odnoszącymi się do ucieczki rządu przez Rumunię w 1939 r.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy