Reklama

Reklama

Stanisław Tyszka: Niedopuszczalne złamanie regulaminu

Przeniesienie obrad Sejmu do Sali Kolumnowej było dopuszczalne; doszło za to do złamania regulaminu przez zblokowanie poprawek do projektu budżetu - uważa wicemarszałek Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Mamy niebezpieczną sytuację, do której doprowadziły partyjne plemiona - ocenił.

"Mamy niebezpieczną, nową sytuację, do której oba plemiona partyjne doprowadziły. Został złamany regulamin Sejmu przez zblokowanie poprawek (do projektu budżetu), mamy przeniesienie obrad Sejmu. Sytuacja jest niesympatyczna, jeszcze bardziej zniechęca Polaków do klasy politycznej" - powiedział Tyszka dziennikarzom w Sejmie.

Pytany czy na Konwencie Seniorów były rozmowy o ustępstwach Kancelarii Sejmu ws. planów obsługi prac Sejmu przez media wicemarszałek odparł: "Taką miałem informację. Po porannym Prezydium odbyło się spotkanie przedstawicieli Kancelarii Sejmu z przedstawicielami klubów poselskich. Ponoć jakieś ustępstwa były".

Reklama

"Od początku byłem przeciwko jakimkolwiek zmianom, jeśli chodzi o pracę dziennikarzy, ale nigdy nie posunąłbym się do tego co robi Nowoczesna, do tej obstrukcji, tych wrzasków, uniemożliwiania pracy parlamentu. Do wszystkiego można dojść normalną rozmową" - dodał Tyszka.

Pytany czy będą wyciągnięte konsekwencje wobec posłów Kukiz'15, którzy wzięli udział w głosowaniach w Sali Kolumnowej Tyszka podkreślił: "Będziemy o tym rozmawiać. Ci posłowie zgodzili się na przeniesienie obrad. To nie jest coś czego nie można zrobić. Nie można za to złamać regulaminu".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy