Reklama

Reklama

Stanisław Kowalski nie żyje. Miał 89 lat

Zmarł założyciel i wieloletni prezes Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" i Fundacji Sedeka, Stanisław Kowalski - poinformowało biuro prasowe Fundacji Dzieciom. Fundacja niesie pomoc ponad 40 tysiącom dzieci chorych i z niepełnosprawnościami z całej Polski.

Stanisław Kowalski urodził się 30 kwietnia 1933 roku. Ukończył Politechnikę Warszawską, uzyskując stopień magistra inżyniera. Przez 20 lat pracował w przemyśle maszynowym, następnie prowadził działalność gospodarczą. 

Stanisław Kowalski nie żyje. Miał 89 lat

W 1998 roku stworzył Fundację Dzieciom, a w 2009 roku Fundację Sedeka, których był również prezesem. Fundacja Dzieciom niesie pomoc ponad 40 tysiącom dzieci chorych i z niepełnosprawnościami z całej Polski, a Fundacja Sedeka pomaga osobom dorosłym - chorym, zagrożonym wykluczeniem społecznym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Reklama

Jak podano w komunikacie, Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" uzyskała społeczne zaufanie, wiarygodność i szeroką akceptację. Nigdy nie pobierała prowizji ani od darczyńców, ani od rodziców swoich Podopiecznych, a mimo to, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Prezesa, stale rozwijała zakres świadczeń dla dzieci, młodzieży, osób chorych, z niepełnosprawnością, potrzebujących szczególnej troski.

W ramach Fundacji Sedeka działają Grupy Pożytku Publicznego, niosące bezpośrednią pomoc najbardziej potrzebującym osobom dorosłym.

"Jako człowiek czynu i niespożytej energii z małego przedsięwzięcia stworzył największą organizację dobroczynną w kraju" - czytamy w komunikacie fundacji.  "Mawiał: 'Im mniej czasu mi zostało, tym więcej rzeczy mam do zrobienia', nigdy nie spoczywał na laurach, wsłuchiwał się w potrzeby społeczne, którym wychodził naprzeciw' - dodają współpracownicy Kowalskiego.

Stanisław Kowalski nie żyje. Nagrodzony Orderem Uśmiechu

Stanisław Kowalski otrzymał wiele odznaczeń, nagród i wyróżnień za społeczną postawę i zaangażowanie, wśród nich są m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal im. dr. Henryka Jordana, Medal Korczakowski, Medal Solidarności Społecznej, Medal "Przyjaciel Dziecka", Medal "Zasłużony dla Niepełnosprawnych", Medal "Serce za Serce, Order ECCE HOMO, nagroda im. św. Brata Alberta, medal "Milito Pro Christo", tytuł "Lidera działalności charytatywnej w Polsce", wyróżnienie "Lodołamacz 2011", statuetką PFRON-u "Za Szczególne Osiągnięcia w Działaniach na rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością".

"Dzieci przyznały mu Order Uśmiechu - wyróżnienie, które cenił sobie ponad wszystkie inne" - wskazano w komunikacie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy