Reklama

Reklama

Stanisław Kogut odwołany z funkcji przewodniczącego senackiej komisji

Senat odwołał senatora PiS Stanisława Koguta z funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury. Odwołanie ma związek z prowadzonym przez CBA postępowaniem dotyczącycm podejrzeń o korupcję.

W głosowaniu za odwołaniem Koguta udział wzięło 56 senatorów; nikt nie był przeciw, ale 21 osób wstrzymało się od głosu.   

Prowadzący obrady Senatu wicemarszałek Adam Bielan poinformował, że Kogut złożył rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego komisji infrastruktury. Dodał, że wniosek o odwołanie senatora PiS został pozytywnie zaopiniowany przez Konwent Seniorów.    

We wtorek CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora PiS Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym. Prezesem tej fundacji jest senator Kogut. 

Reklama

Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę. W styczniu w Senacie rozpatrzony ma być wniosek prokuratury o zgodę na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora. Kogut został również przez PiS zawieszony w prawach członka partii. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy