Reklama

Stan wyjątkowy. Mateusz Morawiecki: Ogromna większość mieszkańców jest zadowolona

- Ogromna większość mieszkańców terenów przygranicznych jest zadowolona z wprowadzenia stanu wyjątkowego - powiedział w sobotę w RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Z sondażu sondażu SW Research dla rp.pl wynika z kolei, że 38,5 proc. dobrze ocenia decyzje rządu o wprowadzeniu stanu wyjątkowego; 30,1 proc. jest odmiennego zdania.

W sobotę na antenie radia RMF FM premier podkreślał, że stan wyjątkowy na granicy może zostać przedłużony. - Nie zakładam tego dzisiaj, ale nie wykluczam takiej ewentualności. Musimy przede wszystkim chronić granicę. To jest moje zobowiązanie wobec obywateli - przekazał Mateusz Morawiecki.

Pytany czy Polsce grozi incydent wojskowy odpowiedział: "lepiej zapobiegać niż leczyć". Dodawał, że sytuacja jest napięta przez ćwiczenia Zapad-21.

Premier podkreślał, że "ogromna większość mieszkańców terenów przygranicznych jest zadowolona z wprowadzenia stanu wyjątkowego". Pytany o rekompensaty dla osób dotkniętych restrykcjami dodawał, że tarcza dla poszkodowanych jest już przygotowana. - Nie będziemy żałowali sił i środków, żeby to zrekompensować - mówił Morawiecki.

Reklama

Sondaż

Uczestnicy sondażu SW Research dla rp.pl zostali zapytani, jak oceniają decyzję rządu o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią. 38,5 proc. respondentów odpowiedziało: "dobrze", źle decyzję tę ocenia 30,1 proc. ankietowanych, a 31,4 proc. badanych nie ma zdania w tej kwestii.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 1-2.09.2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Stan wyjątkowy | Mateusz Morawiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy