Reklama

Reklama

Spotkanie zarządu LOT-u bez związkowców. Znów grożą strajkiem

Związkowcy nie przyszli na rozmowy z zarządem Polskich Linii Lotniczych LOT. Spotkanie zapowiedziano podczas porannej pikiety związkowców przed siedzibą firmy. Prezes PLL LOT Rafał Milczarski powiedział, że zaproszeni są wszyscy pracownicy i współpracownicy, a zarząd odpowie na pytania zainteresowanych. Na rozmowy o 13.00 przyszło około dziesięciu pracowników spółki, ale nie było wśród nich liderów związków.

"Spotkana takie są otwarte dla wszystkich pracowników i współpracowników LOTu"- mówi rzecznik spółki Adrian Kubicki. Zarząd czeka na wszystkich chętnych pracowników, którzy chcą zadać jakiekolwiek pytania, powiedzieć o swoich wątpliwościach, zgłosić jakąś sprawę. Ale to też czas, by dowiedzieć się o planach rozwoju spółki, czy poznać informacje, które nie są informacjami publicznymi"- dodaje Adrian Kubicki.

Jak przekazał rzecznik LOTu, takie spotkania będą się odbywać każdego dnia o 13.00 co najmniej do końca tygodnia. Później będą kontynuowane, ale być może z mniejszą częstotliwością.

Reklama

Zarząd spółki chce, by te rozmowy przyniosły zarys zmian i kompromisu.

Wczoraj wieczorem związkowcy ogłosili, że zamiast zaplanowanego na dzisiaj strajku, odbędzie pikieta przed siedzibą spółki. Zapowiedzieli, że jeśli w ciągu dwóch tygodni nie dojdzie do porozumienia, wyznaczą kolejny termin strajku. Przyczyną sporu jest między innymi wypowiedziany przez władze spółki w 2013 roku regulamin wynagradzania z 2010 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje