Reklama

Spotkanie z opozycją w KPRM. Müller zdradza szczegóły

Premier Mateusz Morawiecki skieruje w piątek zaproszenie do przedstawicieli opozycji ws. aktualnej sytuacji, która ma miejsce na Ukrainie - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Na konferencji prasowej w piątek po południu rzecznik rządu poinformował, że premier jeszcze tego dnia skieruje zaproszenie do przedstawicieli parlamentarnych sił politycznych na poniedziałkowe spotkanie.

Wojna w Ukrainie. Spotkanie z opozycją w KPRM

Jak przekazał rzecznik rządu, spotkanie w KPRM ma dotyczyć "aktualnej sytuacji, która ma miejsce na Ukrainie, ataku Rosji na Ukrainę i spraw związanych z tymi obszarami związanymi z bezpieczeństwem Ukrainy i Polski".

Ponadto rozmowa poświęcona ma być kwestiom pomocy w Polsce uchodźcom z Ukrainy. - Jakie rozwiązania możemy jeszcze przyjmować, w jaki sposób organizacyjnie polepszać to, co do tej pory robimy - dodał Müller. 

Reklama

Morawiecki: Namawiałem europejskich przywódców do wprowadzenia nowych środków bezpieczeństwa energetycznego

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek na Twitterze, że namawiał innych europejskich przywódców do wprowadzenia nowych środków bezpieczeństwa energetycznego w celu ochrony gospodarki Unii Europejskiej.

"Podczas Rady Europejskiej namawiałem innych przywódców do wprowadzenia nowych środków bezpieczeństwa energetycznego, m.in. maksymalnej ceny gazu, aby wzmocnić odporność UE i chronić gospodarkę" - napisał Morawiecki.

"Zdecydowanie popieram dzisiejszą deklarację Antonio Costy, Pedro Sancheza, Kyriakosa Micotakisa i Mario Draghiego. To właściwa droga dla UE" - dodał.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Mateusz Morawiecki | Piotr Muller | rzecznik rządu

Reklama

Reklama

Reklama