Reklama

Reklama

Spotkanie Mateusza Morawieckiego i Borisa Johnsona odwołane. "Decyzja strony brytyjskiej"

Planowana wizyta Borisa Johnsona do Polski została odwołana, ponieważ premier Mateusz Morawiecki nie miał czasu na spotkanie - przekazała we wtorek agencja Bloomberg. Według Centrum Informacji Rządu, spotkanie zostało odwołane na prośbę strony brytyjskiej.

Wizyta Borisa Johnsona w Polsce została zaplanowana w ramach pożegnalnej serii spotkań, w związku z rezygnacją z urzędu brytyjskiego premiera. Według agencji, jeszcze w ubiegłym tygodniu urzędnicy w Wielkiej Brytanii byli przekonani, że do spotkania w Polsce dojdzie.  

Ku ich rozczarowaniu, jak wskazuje Bloomberg, kancelaria Morawieckiego miała powiadomić, że spotkanie planowane na poniedziałek 8 sierpnia nie odbędzie się. Wskazano, że polski premier nie znajdzie czasu ani 8 sierpnia, ani w innym terminie do czasu rezygnacji Johnsona. 

Reklama

Boris Jonson zrezygnował z funkcji premiera Wielkiej Brytanii oraz lidera Partii Konserwatywnej 7 lipca 2022 roku. Zgodnie z jego oświadczeniem, do czasu wyłonienia następcy zostanie na obu stanowiskach.  

CIR: Konsultacje odwołane 

Do doniesień Bloomberga odniosło się Centrum Informacji Rządu na Twitterze. Jak powiadomiono, konsultacje miały się odbyć 11 lipca, ale odwołała je strona brytyjska.  

"Konsultacje między Polską a Wielką Brytanią miały odbyć się 11 lipca w Warszawie. Na prośbę strony brytyjskiej, po decyzji premiera B. Johnsona o rezygnacji, zostały wówczas odwołane i będą zorganizowane po uformowaniu nowego gabinetu w Wielkiej Brytanii" - powiadomiono. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy