Reklama

Reklama

Spotkanie klubu KO ws. budżetu i zmian w składzie kolegium

- Klub był poświęcony bieżącej sytuacji politycznej, przed głosowaniami nad budżetem na przyszły rok, był też świąteczny, bo prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nie będzie posiedzenia Sejmu - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec, po spotkaniu polityków Koalicji Obywatelskiej.

W czwartek wieczorem w Sejmie doszło do spotkania klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej z przewodniczącym PO Donaldem Tuskiem.

- Klub był poświęcony bieżącej sytuacji politycznej, przed głosowaniami nad budżetem na przyszły rok, był też jednocześnie w jakimś stopniu świąteczny, bo prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nie będzie posiedzenia Sejmu - powiedział po posiedzeniu klubu rzecznik PO Jan Grabiec.

Zmiany w Kolegium i zespoły problemowe

Przeprowadzono zmianę w reprezentacji senatorów w Kolegium Klubu, wynikającą z wymogów parytetu płci. Dotąd w Kolegium Klubu było trzech senatorów - szef klubu senackiego Marcin Bosacki, Sławomir Rybicki i Adam Szejnfeld. Ten ostatni zrzekł się, by zrobić miejsce senator Beacie Małeckiej-Liberze. Klub KO w czwartek zaakceptował tę zmianę.

Reklama

Podczas obrad przedstawione zostały też zespoły problemowe, które będą przygotowywać poszczególne kongresy programowe. Zespoły te prezentował Bartłomiej Sienkiewicz, który jest odpowiedzialny na kongresy programowe.

Posiedzenie klubu trwało około godziny.

Kolegium klubu KO tworzą m.in. jego szef, wiceszefowie, sekretarz, skarbnik, rzecznik dyscypliny, szef grupy senatorów wraz z dwoma senatorami, marszałek Senatu, wicemarszałek Sejmu oraz inne osoby wybrane do tego gremium przez klub. Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy